Politiker Web  

 Her er du: 

Mødeoversigt (Konstituerende møde, Byrådet)

Mødeoversigt: Konstituerende møde, Byrådet

Oversigt for perioden: 01-10-2017 - 31-12-2017

 Gå direkte til dagsorden/referat

  December

12/12

Vælg kvartal/år
År/Kvartal
 1
 2
 3
 4
2013 2012 2011 2010
 December
Gå til toppen af siden 
Punkter

1.

 Valg af Borgmester

2.

 Valg af 1. og 2. viceborgmester

3.

 Valg af medlemmer til Økonomi- og Erhvervsudvalget

4.

 Valg af medlemmer til de stående udvalg

5.

 Udpegning af medlemmer til Folkeoplysningsudvalget

6.

 Udpegning af medlemmer til Børn- og Ungeudvalg

7.

 Udpegning af stedfortræder til KL's repræsentantskab

8.

 Udpegning til bestyrelsen i Renosyd I/S

9.

 Godkendelse af repræsentant i den fælles beredskabskommission - Østjyllands Brandvæsen

10.

 Udpegning til kredsråd vedr. politiets virksomhed, stedfortræder for borgmesteren

11.

 Udpegning af medlemmer til Grundlisteudvalget

12.

 Udpegning af medlemmer til Handicaprådet 2018-2022

13.

 Udpegning til afdelingsbestyrelsen for plejeboligerne på Bronzealdervej

14.

 Udpegning af medlemmer til Forebyggelses- og bevillingsnævnet

15.

 Udpegning af repræsentanter til bestyrelsen i Odder Spildevand A/S

16.

 Udpegning af repræsentanter til repræsentantskabet for HMN Naturgas I/S

17.

 Udpegning af repræsentanter til repræsentantskabet for Midttrafik

18.

 Udpegning af ankenævnsmedlemmer og suppleanter til skatte- og vurderingsnævn

19.

 Udpegning af medlem til bestyrelsen i Spektrum

20.

 Udpegning til valgbestyrelse ved folketingsvalg, folkeafstemninger og Europa-parlamentsvalg

21.

 Udpegning til valgbestyrelse ved kommunale valg

22.

 Udpegning af medlemmer til Lokal Aktions Gruppe Odder - Hedensted

23.

 Udpegning af medlem til Hjemmeværnets Distriktsudvalg

24.

 Udpegning af medlemmer til bestyrelserne for uddannelsesinstitutioner

25.

 Udpegning af medlemmer til diverse bestyrelser

26.

 Udpegning af medlemmer til ekspropriations- og taksationskommissioner efter ekspropriationsprocesloven

27.

 Udpegning af medlemmer til taksations- og overtaksationskommissioner efter lov om offentlige veje (vejloven)

28.

 Udpegning af medlemmer som Hegnsynsmænd/mark- og vejfred

29.

 Repræsentant til Letbanerådet i Østjylland

30.

 Repræsentation i UdviklingOdder

31.

 Orientering om valg til KKR

32.

 Mødekalender 2018

    Til top