Tilbage til Slagelse kommune
Slagelse Kommune
Rådhuspladsen 11
4200 Slagelse
Tlf. 58 57 36 00
slagelse@slagelse.dk
Politiker Web  

 Her er du: 

Mødeoversigt (Byrådet 2022-2025 - Konstituering)

Mødeoversigt: Byrådet 2022-2025 - Konstituering

Oversigt for perioden: 01/10/2021 - 31/12/2021

 Gå direkte til dagsorden/referat

  December

9/12 1/12

Vælg kvartal/år
År/Kvartal
 1
 2
 3
 4
 December
Gå til toppen af siden 
Punkter

1.

 Godkendelse af dagsorden (B)

2.

 Valg til Økonomiudvalget (B)

3.

 Nedsættelse af og udpegning til de stående udvalg (B)

4.

 Udpegning til Beredskabskommissionen (B)

5.

 Udpegning til Det særlige Børn og unge-udvalg (B)

6.

 Udpegning til Hjemmeværnets Distriktsudvalg (B)

7.

 Udpegning til Ekspropriationskommissionen (Statslig), ekspropriationsprocesloven (B)

8.

 Udpegning til SK Forsyning (B)

9.

 Udpegning til I/S Affald Plus (B)

10.

 Udpegning til Hashøj Kraftvarmeforsyning (B)

11.

 Udpegning til repræsentantskabet i Andel A.m.b.a. (B)

12.

 Udpegning til Fredningsnævn (B)

13.

 Udpegning til Grundlisteudvalget (B)

14.

 Udpegning til Handicapråd (B)

15.

 Upegning til Havnebestyrelsen Korsør Havn (B)

16.

 Udpegning til Hegnssyn og Vurderingsmænd (B)

17.

 Udpegning til Vejsyn (B)

18.

 Udpegning til Huslejenævn (B)

19.

 Udpegning til Beboerklagenævn (B)

20.

 Udpegning af stedfortræder for borgmesteren til kredsråd for politiets virksomhed (B)

21.

 Udpegning af stedfortræder for borgmesteren til KL's repræsentantskab (B)

22.

 Udpegning til Kommunalpolitisk Topmøde (B)

23.

 Udpegning til Slagelse Musikskole (B)

24.

 Udpegning til Overtaksationskommissionen (Kommunal), Lov om offentlige veje (B)

25.

 Udpegning til Center for Specialundervisning i Slagelse (CSU) (B)

26.

 Udpegning til Taksationskommissionen (Statslig), Ekspropriationsprocesloven (B)

27.

 Udpegning til Taksationskommissionen (Kommunal), lov om offentlige veje (B)

28.

 Udpegning til Trafikselskabet Movias repræsentantskab (B)

29.

 Udpegning til Destination Sjælland A/S (B)

30.

 Udpegning til repræsentantskabet for TV2 Øst (B)

31.

 Udpegning af medlem til Ø-udvalget (B)

32.

 Udpegning til bevillingsnævn (B)

33.

 Udpegning til Lokalt kulturmiljøråd (B)

34.

 Udpegning til bestyrelsen for LAG - Landudvikling Slagelse (B)

35.

 Udpegning til Ung Slagelse (B)

36.

 Udpegning til bestyrelsen for FGU Syd- og Vestsjælland (B)

37.

 Udpegning til Slagelse Kulturråd (B)

38.

 Udpegning til valgbestyrelse for folketingsvalg og EU-valg (B)

39.

 Udpegning til valgbestyrelse for kommunale valg (B)

40.

 Udpegning til Skatteankenævn (B)

41.

 Udpegning til Vurderingsankenævn (B)

42.

 Udpegning til Kulturregion Midt- og Vestsjælland, kultur-gruppen (B)

43.

 Udpegning til Fuldmægtig Stig Hansens Fond (B)

44.

 Udpegning til Slagelse Gymnasium (B)

45.

 Udpegning til ZBC - Zealand Business College (B)

46.

 Udpegning til Fælleslegatet for uddannelsessøgende i Slagelse Kommune (B)

47.

 Udpegning til Vestsjællands Hjemmeværnsfond (B)

48.

 Udpegning til Syddansk Universitet (B)

49.

 Udpegning til Gerlev Idrætshøjskole (B)

50.

 Udpegning til Fælleslegatet for værdigt trængende (B)

51.

 Udpegning til Museum Vestjælland (B)

52.

 Udpegning til Kongegaardsfonden (B)

53.

 Udpegning til Korsør Lystbådehavn a.m.b.a. (B)

54.

 Udpegning til Museet ved Trelleborg (B)

55.

 Udpegning til Løvegadekollegiet (B)

56.

 Udpegning til Sports Team Slagelse (B)

57.

 Udpegning til Slagelse Erhvervscenter (B)

58.

 Udpegning til Kommunernes Skolebiblioteksforening (B)

59.

 Udpegning til Grundvandsrådet (B)

60.

 Underskriftbemyndigelse (B)

61.

 Godkendelse af referat (B)

Gå til toppen af siden 
Punkter

1.

 Godkendelse af dagsorden (B)

2.

 Valg af borgmester (B)

3.

 Valg af viceborgmestre (B)

4.

 Godkendelse af referat (B)

    Til top